Gdzie się podziali imigranci?

uchodźcy, nieważni, uciekać, pomoc, tolreancja

Sprawa uchodźców zeszła już z pierwszego planu, czy to oznacza że ich los nikogo już nie interesuje?

Odpowiedź wydaje się paradoksalnie prosta, lecz nieoczywista. Sprawa imigrantów na pewno interesuje sporą część społeczeństwa, w końcu przez kilkanaście miesięcy byliśmy zmuszeni przez media do śledzenia wszelkich wydarzeń, decyzji związanych z kryzysem imigracyjnym. Teraz te same media praktycznie jednocześnie przestały się przejmować tą kwestią.

Obecnie kwestia imigrantów stała nie niemodna, mamy obecnie lepsze tematy takie jak Brexit, wybory w USA i oczywiści najważniejsze wydarzenie roku Mistrzostwa Europy we Francji.

Kilka dni temu wśród gąszczu drugoplanowych informacji pojawiła się wiadomość, że na granicy turecko-syryjskiej zginęli uchodźcy zastrzeleni przez tureckie służby porządkowe. Turcja dementuje informację, niezależni informatorzy mówią o 9 lub 11 ofiarach śmiertelnych, wśród których miały być kobiety i dzieci.

sea-412519Jeszcze dwa miesiące temu ten komunikat byłby główną informacją w większości mediów, lecz teraz, no cóż – stało się i tyle, za tydzień o tym zapomnimy. Niestety.

Nie musimy się jednak martwić, kiedy problem znów się zaogni, zginie co najmniej kilkuset ludzi w Syrii lub Turcji, albo zaledwie kilku w Europie znów wszyscy za sprawą mediów zaczniemy się na nowo przejmować tą kwestią. Można mieć tylko nadzieje, że wtedy nie będzie za późno.