Małgorzata Gosiewska popiera wandalizm, oskarża policję

PolicjanciPani Małgorzata Gosiewska posłanka PiS w porannym programie TVP Info pochwaliła zachowanie wandali, którzy wczoraj na pomniku Bieruta napisali ,,kat” i namalowali czerwoną gwiazdę. Pani Gosiewska opowiadała również jak przez kilkanaście godzin próbowała przekona wicekomendanta policji do złamania regulaminu i niezwłocznego wypuszczenia zatrzymanych osób.

Wczorajsze próby nacisku na funkcjonariuszy nie zakończyły się pożądanym rezultatem, dlatego dziś posłanka PiS stwierdziła, że należy zmienić system myślenia i szkolenia policjantów.

Bolesław Bierut nie powinien być wzorem dla współczesnych Polaków, lecz bezczeszczenie jego pomnika również nie jest chwalebne. Jeżeli Małgorzata Gosiewska uważa tego człowieka za ,,kata” jako posłanka powinna zgłosić odpowiedni wniosek o usunięcie jego pomnika, a nie wychwalać wandali.

W Polskiej historii występowało wiele kontrowersyjnych postaci. Zaistniała sytuacja może być precedensem, który doprowadzi do tego, że już niedługo zobaczymy graffiti na pomnikach bohaterów takich jak Józef Piłsudski czy Cichociemni.

Na zakończenie należy pochwalić postawę policjantów, są tu już kolejni funkcjonariusze, którzy nie ulegli naciskom polityką PiS i postąpili zgodnie z przepisami prawa.