Najbardziej wkurzające typy ludzi, których możesz spotkać – cz. 3 – w mediach społecznościowych

zdenerowanaie, irytacja, złość, zniesłaczenie, typy ludzi spotkaćZ mediów społecznościowych może korzystać każdy (niestety…). Nikogo zatem nie powinno dziwić, że portale społecznościowe są pełne ludzi, których sposób korzystania z tego narzędzia niezwykle nas irytuje. Możemy kogoś lubić „w prawdziwym życiu”, ale obserwując co dane osoba wyprawia „wirtualnie” sprawia, że jedyne nad czym się zastanawiamy, to jak skutecznie ukryć jej wpisy. Poniżej 10 typów ludzi, których zachowania najbardziej nas wkurza w portalach typu Facebook, Twitter, Linkedln, Google+, Tumblr itp.

Dobre dusze

Jakkolwiek to zabrzmi, ludzie nieustannie cierpią, niektórzy mniej, inni bardziej. Takie jest życie. Pomaganie innym to nasz obowiązek. Należy być jednak świadomym tego, iż udostępnienie/polubienie, jakieś prośby o pomoc w mediach społecznościowych nie czyni z nas lepszych ludzi. Działanie takie może zwrócić uwagę innych na dany problem i nic więcej. Dodatkowo nieustanne zasypywanie znajomych takimi informacjami sprawia, że obojętnieją. Ostatecznie zatem osiągany jest efekt odwrotny od zamierzonego.

Człowiek widmo

Każdy ma w znajomych osobę, która nie zamieszcza o sobie praktycznie żadnych informacji. Jesteśmy w stanie ją zidentyfikować, ale nic więcej się o niej nie dowiemy. Dla wielu ludzi, korporacji, rządów i właścicieli portali społecznościowych to, że ktoś chroni swoją prywatność i woli spotykać się z ludźmi twarzą w twarz jest bardzo irytujące.

Super rodzic

To fajnie że masz dziecko, bardzo to wszystkich cieszy, ale nie musisz o tym przypominać kilkanaście razy dziennie. Twój synek/córeczka na tym zdjęcie sprzed kilku minut wygląda tak samo jak na zdjęciu sprzed trzech, siedmiu i jedenastu godzi, po co zatem kolejne zdjęcie? Tego nie wie nikt.
Super rodzice nie poprzestają jednak na samych zdjęciach, które najbardziej rajcują pedofili. Ludzie ci odnotowując w mediach społecznościowych cały harmonogram dnia swojej pociechy: 4.07 kolejna pobudka z krzykiem, 6.55 pierwsza dziś zdrowo wyglądająca kupa, 8.01 idziemy na plac zabaw, 8,05 Arturek pije soczek malinowy na placu zabaw, i tak dalej…

Archeolog

Jeżeli ktoś polubi lub skomentuje twoje zdjęcie sprzed pięciu lat to nie masz się czym martwić, to zapewne nic groźnego, przy odrobinie szczęścia tylko źle kliknął lub się upił. Gorzej jeżeli ktoś czyni to regularnie. Wtedy możesz zacząć się bać i zakupić gaz pieprzowy lub taser, tak na wszelki wypadek.

Memerzy

„Dobry mem nie jest zły” – głosi stara mądrość ludowa. Dla niektórych jednak nie ma złych memów. Nie ma zatem powodu, aby nie dzielić się ze znajomymi każdym tego typu dziełem napotkanym w internecie.

Fanatyk zaproszeń

Czasami można odnieść wrażanie, że niektórzy ludzie próbują zaprosić nas do wzięcia udziału w każdym wydarzeniu, którego reklamę zauważą w mediach społecznościowych. Nie obchodzi ich przy tym, że nie widzieliśmy się już 15 lat lub nigdy tak naprawdę się nie poznaliśmy, że mamy całkowicie inne zainteresowania oraz, że zignorowaliśmy wszystkie 94 zaproszenia wysłane do nas w tym roku.

Mędrzec

Na profilach mędrców codziennie pojawiają się nowe wspaniałe złote myśli, które w teorii mają skłonić innych do działania, a w praktyce są po prostu ignorowane jako śmieci. Najbardziej irytujące są rady jak żyć, dawane przez osoby, które w ogóle nie radzą sobie ze swoim życiem i ciągle popełniają te same błędy.

Gracze

Większość „ogarniętych” graczy, czyli takich, którzy zaliczyli przynajmniej kilka porządnych tytułów wie, że publikowanie swoich wyników/osiągnięć w mediach społecznościowych to obciach. Gorzej z tymi, którzy mieli kontakt wyłącznie z prostymi smartfonowymi grami lub grami typu idle dostępnymi na portalach społecznościowych. Oni nie mają zahamowań przed publikowaniem informacji o wyniku, który udało im się uzyskać na 154 poziomie „Kuleczek” lub o tym, jak szybko rozwija się ich wirtualna farma.

Kronikarze

Bezsprzecznie jest to jeden z najbardziej wkurzających typów ludzi, których możesz spotkać w mediach społecznościowych. Ludzie tacy, nieustannie publicznie relacjonują swoje nudne życie. Ich profile są pełne postów typu: „kolejny ciężki poranek”, „idę do apteki”, „idę spać” lub „nudzę się”.

Psełdomodelki

Dla niektórych dziewczyn każdy moment jest dobry, aby pstryknąć sobie kilka lub kilkaset fotek praktycznie niczym się od siebie nie różniących. A następnie poświęcić kilka godzin na ich przejrzenie, aby ostatecznie dojść do wniosku, że wszystkie są wspaniałe, i powinny być zobaczone, polubione i skomentowane przez wszystkich znajomych.

Zawodowy komentator

Żaden post znajomego i żadna dyskusja w grupie nie może obejść się bez chociażby najmniejszego komentarza takiej osoby. Nawet wtedy, kiedy dana osoba nie posiada odpowiedniej wiedzy z danej dziedziny i nie poświęciła kilku minut, aby zapoznać się z poprzednimi komentarzami.

Spamerzy

„Wiesz, że od pół roku sprzedaje pralki? Oczywiście, że wiesz, ale takiej jak ta z turbo-hiper-mega-doładowaniem i w dodatku superwegańskiej jeszcze nie widziałeś, a kosztuje ona zaledwie 13 999,00 zł. To prawdziwa okazja, której nie możesz przegapić” – ciebie też wkurzają takie posty znajomych i masz ochotę zrobić im krzywdę? Wiedz, że takich ludzi jak ty jest więcej.

W poprzedniej części cyklu przedstawione zostały typy wkurzających ludzi, których możemy spotkać w internecie. Kolejna cześć będzie dotyczyć zaś tych, których zachowanie niezmiernie nas irytuje na drogach.