Najbardziej wkurzające typy ludzi, których możesz spotkać – cz. 4 – na drodze

zdenerowanaie, irytacja, złość, zniesłaczenie, typy ludzi spotkaćW poprzednim wpisie zostali opisani ludzie, których zachowanie niezmiernie nas wkurza w mediach społecznościowych. Dziś zaś nadszedł czas na przedstawienie typów ludzi niezmiernie nas irytujących na drogach.

Niewidzialni piesi

Wszędzie tam gdzie nie ma chodników i piesi zmuszeni są poruszać się po jezdni powinni oni sygnalizować swoją obecność np. latarkami, telefonami lub odblaskami. Sytuacja, w której kierowca zauważa ubranego na ciemno pieszego dopiero kilkanaście metrów przed sobą i zmuszony jest błyskawicznie reagować, aby go nie potrącić, nie należy zarówno do przyjemnych, jak i bezpiecznych sytuacji.

Klaksony

Część kierowców uważa, że jeżeli użyją klaksonu to wszystkie ich problemy znikną, np. korek na drodze, w którym aktualnie stoją się zmniejszy. I choć nigdy jeszcze metoda ta nie zadziałała, to ponownie ją wykorzystują, przy każdej nadążającej się okazji.

Rowerzyści w słuchawkach na uszach

O tym typie ludzi można powiedzieć jedno, bezmyślni i beznadziejni samobójcy. Jak inaczej nazwać ludzi, którzy bez kontaktu z otaczającym światem pędzą chodnikiem 20 km/h a następnie wjeżdżają z impetem na jezdnię? A następnie jeżeli zostaną potrąceni i przeżyją mają pretensje do kierowców, którzy nie mieli czasu na reakcję, że powinni im ustąpić pierwszeństwa, bo przecież były pasy.

Wszędzie da się zaparkować

Ten typ ludzi jest jednym z najbardziej wkurzających na drogach naszego pięknego kraju. Ludzi ci nie rozumieją znaku „zakaz parkowania”, przepisy są przecież dla idiotów. Skoro się śpieszą to wszyscy inni muszą im wybaczyć, że zostali przez nich zastawieni, że muszą ryzykować omijając ich na zakręcie lub że wóz strażacki będzie miał opóźnienie, bo ktoś zastawił wyjazd.

Świetliki

Świetliki to osoby, które mijając inne pojazdy nie wyłączają długich świateł lub mają źle ustawione światła do jazdy dziennej, przez co rażą po oczach innych kierowców.

Fonoholicy

Nie ważne czy jedziesz 20 czy 120 km/h jeżeli dostałeś SMS-a to musisz błyskawicznie odpisać, a dlaczego? Bo tak należy. Przeświadczenie takie prezentowane przez niektórych kierowców jest nie tylko wkurzające, ale i niebezpieczne. Jeżeli ryzykowali by tylko swoim życiem, to nie było by wcale tak źle, ale bardzo prawdopodobne jest, że zrobią krzywdę innym ludziom. „Ale co się czepiasz przecież dwieście razy rozmawiałem przez telefon jadąc samochodem i nic się nie stało, nad wszystkim panuję” – powiedział kierowca, który rozmawiając przez telefon dwieście pierwszy raz utracił kontroli nad pojazdem i zabił dwie osoby czekające na przystanku autobusowym.

Pasy awaryjne

Wyprzedzanie innych kierowców zgodnie z przepisami jest nudne. Należy to robić z rozmachem, czuli przeciąć ciągłą linię i wyprzedzać innych kierowców z prawej strony, mknąć przed siebie pasem awaryjnym.

Budowlańcy

Wiadomo, że remonty dróg są konieczne, ale czy zawsze największe inwestycje muszą być przeprowadzane w szczycie sezonu urlopowego, kiedy to natężenia ruchu jest największe?

Na zderzaku

Głupoty niektórych ludzi nie sposób zrozumieć, jak przy większej prędkości można jechać za kim zaledwie kilka metrów?. Przecież wiadomo, że w sytuacji, kiedy ten ktoś zahamuje to pojazd za nim nie ma szans się zatrzymać i powoduje wypadek.

Pan Zmieściłem Się!

Ostatni znienawidzony przez wielu typ ludzi to tacy, którzy parkują zbyt blisko naszego pojazdu. Uniemożliwiając nam odjechanie lub nawet wejście do niego. A gdy się już łaskawie pojawią aby odjechać, to próbują nas przekonać, że przecież nic się nie stało.

W następnej części cyklu zostanie poruszony wątek ludzi, których zachowania irytuje nas podczas podróży komunikacją miejską / transportem publicznym.