Najbardziej wkurzające typy ludzi, których możesz spotkać – cz. 5 – w komunikacji miejskiej/w transporcie publicznym

zdenerowanaie, irytacja, złość, zniesłaczenie, typy ludzi spotkać

Po przeczytaniu poprzedniego wpisu, w którym zostały przedstawione najbardziej irytujące typy ludzi, których możemy spotkać na drogach. Część z was mogła dojść do wniosku, że w takim razie, aby uniknąć stresu lepiej zrezygnować z własnego środka transportu i wybrać komunikację miejską / transport publiczny. Nic bardziej mylnego, wybierając tę formę przemieszczania się również możemy natrafić na niezmiernie wkurzające nas sytuacje.

Zmęczona torebka

Niektórzy uważają, że skoro zapłacili za bilet to są panami danego pojazdu i wszystko się im należy. Za wszelką cenę muszą podróżować komfortowo. Równie komfortowo muszą podróżować ich zakupy lub bagaż, który musi zajmować osobne siedzenie, nawet wtedy, kiedy inni ludzie stoją.

Spacerowicze

Chyba wszystkich normalnych pasażerów zastanawia po co niektórzy np. w metrze przemieszczają się z jednego końca wagonu na drugi i z powrotem. Co jest tam, czego nie ma tu? Fakt, że niektórzy może chcą po prostu rozprostować nogi jest akceptowalny jeżeli pojazd jest pusty, jeżeli jednak taka osoba przemieszcza się w zatłoczonym pojeździe potrącają i przepychając dziesiątki ludzi, to można czuć zirytowanie taką sytuacją.

Gawędziaże

Za podstawowy element udanej konwersacji należy uznać sytuację, w której wszystkie strony są zainteresowane rozmową. Nierzadko jednak spotykamy gawędziarzy wtedy, kiedy chcemy odpocząć, pomyśleć lub się przespać. A zamiast tego dowiadujemy się ile obecnie czeka się na operację wyrostka robaczkowego, ile waży średniej wielkości szczupak lub jak brudno jest w jakimś mieście.

Żule

Parafrazując klasyka „jeżeli pojazdem jedzie żul, to cały pojazd jedzie żulem”. Osobnicy ci irytują nie tylko swoim wyglądem czy zachowaniem, ale też tym, że nie muszą kupować biletów. Nie mają przecież pieniędzy na mandaty, a zamykanie ich w więzieniach mija się z celem.

Skarpetowcy

Kto normalny zdejmuje buty w autobusie czy pociągu? Przecież wiadomo, że przeszkadza to innym podróżującym, którzy również zapłacili za bilet.

Dzieci

Na cóż dzieci są irytujące dlatego, iż są dziećmi, że wszystkimi tego konsekwencjami. Zatem płaczą, biegają, śmieją się bez powodu, przewracają, zadają pytania itp. i jeżeli mieści się to w granicach normy to powinniśmy być wyrozumiali. Gorzej w przypadku, kiedy dzieci są wychowywane bezstresowo i rodzice pozwalają im na wszystko, nie dyscyplinując ich wtedy, kiedy zbyt bardzo naprzykrzają się innym pasażerom.

Głośniki

Preferowany typ muzyki to dość indywidualna kwestia. Nie wszyscy lubimy to samo. Zatem przemieszczając się komunikacją miejską lub spacerując ulicą ciesz się otaczającym światem lub używaj słuchawek, tak aby nie wszyscy w odległości 50 metrów musieli razem z tobą słuchać żałosnego techno hitu sprzed 10 lat.

Śmieciarz

Nawet wtedy, kiedy kosz na śmieci w danym pojeździe jest już pełny to nie jest to wystarczając usprawiedliwienia, aby zostawiać swoje śmieci gdziekolwiek. To odróżnia większość ludzi od zwierząt, że potrafią sprzątać po sobie.

Nie swoje miejsce

W dawnych czasach ktoś wpadł na genialny pomyślą, aby na biletach znajdował się numer miejsca, które należy zająć w danym pojeździe. Do dziś jednak nie wszyscy są w stanie zrozumieć tę technologię i zajmują miejsce, które im się podoba. W sytuacji zaś, kiedy znajduje się prawowity właściciel danego miejsca, który nie ma gdzie usiąść to osoby te rozpoczynają bezsensowną dyskusję.