Najbardziej wkurzające typy ludzi, których możesz spotkać – cz. 6 – w codziennym życiu

zdenerowanaie, irytacja, złość, zniesłaczenie, typy ludzi spotkaćNa zakończenie cyklu o najbardziej wkurzających typach ludzi przyszedł czas, aby omówić kilka irytujących zachowań, z którymi mamy często do czynienia w naszym codziennym życiu.

Nadzorca

Siedzisz sobie w pracy i nagle ktoś podchodzi, staje za twoimi plecami i bez słowa obserwuje to co robisz. Osoba ta wie, że cię stresuje, a mimo to nie wchodzi z tobą w interakcję, dopóki nie popełnisz jakiegoś błędu.

Najmądrzejszy

Ten typ wkurzających ludzi charakteryzuje się tym, że po jakimś zdarzeniu zna wszystkie przyczyny sukcesu lub ewentualnej porażki. Osoby takie często są zapraszane do mediów, gdzie to dopiero po fakcie wygłaszają genialne tezy, jak należało rozwiązać dany problem. Choć zazwyczaj zarówno wtedy, jak i teraz nie mają żadnego pojęcia o złożoności danego zagadnienia.

Zatwardziały pesymista

Po co w ogóle powstaje ten wpis, przecież i tak go nikt nie przeczyta, to nie ma sensu. Ludzi nie da się zmienić, nie warto nawet próbować. Tego typu negatywne nastawienie jest akceptowalne, dopóki nie jest wygłaszane publicznie, wtedy to bowiem zaczyna wkurzać wszystkich wokół.

Duże dziecko

Ten typ irytujących ludzi cechuje się wysokim poziomem egoizmu. Są to patologiczni hedoniści, dla których inni ludzi po prostu się nie liczą. Są to tylko środki służące do osiągnięcia celów,  a dokładniej mówiąc krótkoterminowych celów, gdyż kolejną przymiotem dużych dzieci jest to, iż nie myślą one o przyszłości i unikają jakichkolwiek zobowiązać. Planowanie pociąga bowiem za sobą konieczność myślenia jak rozwiązać dany problem, a następnie dużych nakładów pracy na realizację. A więc po co to robić? Lepiej spać do południa, siedzieć całymi dniami w swojej jamie z książką lub smartfonem w ręku, i czasami wychodzić do baru się spić.

Hipochondryk

Hipochondrycy to podobnie jak duże dzieci egoiści. Osobnicy tacy nienaturalnie skupiają się na swoim zdrowi, i chorobliwie chętnie dzielą się ze wszystkimi wokół przemyśleniami o stanie swojego zdrowia. Zanudzając wszystkich kolejnym terminem swojej niechybnej śmierci, która jednak o dziwo ponownie nie następuje.

Koniec rolki

Wyobraź sobie, że zmęczony, spocony i zdyszany wpadasz do toalety, aby oddać się rozkosznemu opróżnieniu organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii, a w kulminacyjnym momencie zauważasz, że papier toaletowy się skończył. Jak tu nie nienawidzić osoby, która pozostawiła świątynie dumania w takim stanie? Osoby te doskonale przecież wiedzą, że zachowanie takie generuję kupę problemów.

Nieustraszony

Niektórzy nie widzą różnicy między wyjątkową odwagą, a skończoną głupotą. Ludzi ci dla chwili podziwu w oczach swoich nierozgarniętych znajomych są w stanie zaryzykować własne życie. A ich ostatnie słowa przed śmiercią to zazwyczaj „potrzymaj mi piwo”.

Wróżka prawdę ci powie

„Daj pieniążek, a dowiesz się jaka wspaniała przyszłość cię czeka”. Wszelkiej maści wróżbiarstwo i znachorstwo od dawna powinna być postrzegane wyłącznie jako rozrywka. A mimo to ciągle miliony ludzi wieża w bezsensowne horoskopy oraz przesądy, które nieustannie tworzone są przez znudzonych studentów. Najgorsze, czyli najbardziej irytujące jest to, że takim łatwowiernym ludziom nie da się wytłumaczyć tego, jak głupio postępują. Wypierają oni wszelkie logiczne argumenty, tak jak by przyznanie komuś racji miało na nich sprowadzić 10 lat pecha.

Leniwce

Dla niektórych butelki od napojów, opakowania chipsów itp.w miarę ich opróżniania stają się coraz cięższe. W kulminacyjnym momencie, czyli kiedy są już puste są tak ciężkie, iż nie sposób przetransportować ich 10 metrów do najbliższego kosza na śmieci. Trzeba je zostawić tu gdzie się stało, i udać się pośpiesznie przez siebie z szerokim uśmiechem.

Komentatorzy

Nie po to normalni udzie chodzą do kina, aby wysłuchiwać nieustannych komentarzy domorosłych krytyków. W danej sali kinowej wszyscy oglądają ten sam film (naprawdę, to nie jest kłamstwo!) i o ile nie są gburami korzystającym z telefonu to wiedzą, co przed chwilą się wydarzyło na ekranie i nie trzeba im tego relacjonować.

Piramidki

Kolejny typ ludzi zasługujący na naszą pogardę cechuje się tym, że z brudnych naczyń formuję w zlewie piramidę, która może runąć przy najmniejszym wstrząsie.

Córka szefa

W wielu firmach zatrudniani są potomkowie szefów. Nic w tym dziwnego. Problem pojawia się wtedy, kiedy to taka osoba zamiast dostać kierownicze stanowisko zaczyna swoją karierę od samego dołu. Osoba taka przekonana, że wszystko jej wolno i wszystko się jej należy, całkowicie ignoruje swoje obowiązki, przez co inni muszą pracować jeszcze ciężej.

Koniec wpisu o najbardziej wkurzających typach ludzi, z którymi mamy do czynienia w naszym codziennym życiu to idealny moment, aby zastanowić się nad swoim postępowaniem. Bo nie tylko inni wkurzają nas, ale też my wkurzamy innych. Więcej zachować/postaw, których powinniśmy unikać znaleźć można w pozostałych wpisach cyklu.